Dračí krev ústní sprej 20 ml 1 ks
Skladem 10+ kusů
Ústní sprej umožňuje velmi snadnou manipulaci, přesnou aplikaci na postižené místo a zajišťuje celkovou hygienu při použití Dračí krve.
Dračí krev je míza z peruánského stromu Croton lechleri, který vytéká po naříznutí jeho kůry. Svůj název „dračí krev“ získala díky své barvě a charakteru. Míza se získává z 10–20letých stromů s průměrem kmene 45 cm. Odebírá se nad ránem, jelikož v době po východu slunce je nižší výtěžnost mízy. Mízu strom vylučuje na svoji obranu a k hojení ran, což objevili tamní domorodci a v tomto smyslu ji začali využívat. Jedná se o čistý kapalný latex.
Západní civilizace objevila dračí krev skrze španělské dobyvatele, konkrétně kněze Banebé Cobo, zhruba kolem roku 1600. Ten popsal její pozitivní vlastnosti s využitím v místním tradičním léčitelství.
Vnitřní použití: Ustanovení nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1924/2006, o výživových a zdravotních tvrzeních, nám nedovoluje informovat vás o dalších účincích této rostliny na váš organismus. Informace o působení si prosím dohledejte ve volně dostupných zdrojích na internetu či v literatuře.
Vnější použití: Pro své analgetické, antibiotické a antivirotické účinky je užitečný při různých druzích poranění a infekcí. Aplikujeme do dutiny ústní při zanícení mandlí, zubů či aftech. Lokálně užíváme při drobných poraněních kůže či po bodnutí hmyzem. Podporuje hojení ran.
Dávkování a použití: 4 stříknutí do dutiny ústní 4× denně
Složení: 100% Croton lechleri latex
Upozornění: Doplněk stravy. Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené denní dávkování. Ukládejte na bezpečném místě mimo dosah dětí.
Skladování: V temnu a suchu, při teplotě do 25 °C.
Balení: 20 ml
**
Blog "FAJNovinky"
Rozhovor s největším českým bylinkářem
Nemáte-li pádný důvod pro to, abyste neužívali alkohol ani v malém množství, v jakém je obsažený v lihových bylinných tinktur, tak alkoholová tinktura je ta nejúčinnější forma užití bylinek (jak se nyní musí z rozhodnutí EU psát “doplňků stravy”)
Návod k užívání tinktur od bylinkáře Pavla Kadaňky. Návod lze použít i pro dávkování tinktur, které vyrábějí jiní bylináři, například paní Jarmila Podhorná (Naděje) nebo MUDr. Zbynek Mlčoch
Tinktury Duše rostlin, Bylinkářovo tajemství, Pavlovy kapky a směsi.Co tato označení znamenají a jaký je mezi nimi rozdíl?