Shilajit - Mumio kapsle 120 ks
Skladem 10+ kusů
Shilajit – mumio je svým složením jedinečná pryskyřice, nyní pro snadné užití ve formě kapslí.
Shilajit je látka podobná asfaltu, která vzniká specifickou proměnou zbytků rostlin a živočichů stykem s minerály v extrémních podmínkách asijských velehor. Objeven byl pravděpodobně lovci, kteří sledovali zraněnou zvěř, jež tuto horninu opakovaně vyhledávala a lízala ji. Následně bylo pozorováno rychlejší uzdravení těchto zvířat. Na základě těchto skutečností se stala i intenzivním zájmem člověka. Účinky shilajitu jsou zmiňovány již ve více než 3 000 let starých sanskrtských textech. Moderní doba pak podrobila a stále podrobuje novým výzkumům jedinečnou látku mumio.
V současné době je shilajit užíván zejména pro udržení zdravých kostí a kloubů. Je tedy vhodný pro ženy, pomáhá udržovat menstruační komfort. Známé jsou účinky na trávení, metabolismus sacharidů a lipidů. Shilajit podporuje imunitní systém, uplatňuje se jako antioxidant a omlazuje. Ovlivňuje reprodukční funkce a přispívá k udržení normálních mentálních a kognitivních funkcí. Shilajit se také uplatňuje při udržování hmotnosti na normální výši, ovlivňuje močové funkce.
Složení: 80 % Asphaltum punjabianum, 20 % maltodextrin, 480 mg/tobolka.
Obal kapsle: HPMC (hypromelosa). Kapsle jsou rostlinného původu, vhodné i pro vegetariány či vegany.
Doporučené dávkování: Užíváme 1–2 tobolky 1× denně, 20 min. před jídlem.
Skladování: Uschovejte v suchu a temnu mimo dosah dětí.
Upozornění: Doplněk stravy, nenahrazuje pestrou stravu. Není vhodný pro děti do 2 let a těhotné či kojící ženy. Nepřekračovat dávkování. Při podávání přípravku nebrat jiné přípravky na doplnění minerálních látek a především železa. Předávkování železem se může projevit ztrátou barvy pleti, průjmem, zvracením, selháním jater. Při jakékoliv nejasnosti či vedlejších účincích se obraťte na svého ošetřujícího lékaře.
Doplněk stravy
**
Blog "FAJNovinky"
Návod k užívání tinktur od bylinkáře Pavla Kadaňky. Návod lze použít i pro dávkování tinktur, které vyrábějí jiní bylináři, například paní Jarmila Podhorná (Naděje) nebo MUDr. Zbynek Mlčoch