Tulsí - bazalka posvátná mletá BIO 100 g
Skladem 10+ kusů
Bazalka posvátná BIO – Ocimum sanctum – jemně namletý prášek. Výhodou prášku je velice snadná příprava.
Bazalka posvátná neboli tulsi je víceletá bylina původem z jižní Asie. Tvoří keřík dorůstající výšky cca 30–60 cm. Plodem bazalky posvátné jsou čtyři malá hnědá semínka. Bylina má zelené nebo nafialovělé lístky bohaté na silice šířící příjemné charakteristické aroma.
Především v Indii má tulsi BIO své nezastupitelné místo a jak dokonce naznačuje její název, je spojována s náboženskými obřady. Bazalka posvátná představuje v hinduistickém náboženství reinkarnaci manželky boha Višnu. Je viděna jako spojení mezi naším a duchovním světem. Symbolizuje také lásku a čistotu. Tradičně je pěstována na nádvoří hinduistických chrámů k očistě těla, stejně populární je i pěstování běžným obyvatelstvem.
V ájurvédě, tradičním léčitelství původem z Indie, je bazalka posvátná známou bylinou. Přisuzují se jí antioxidační vlastnosti. Tulsi BIO podporuje imunitní systém, aby byl schopen přirozené obranyschopnosti. Bazalka posvátná přináší vitalitu, a to natolik, že ve starých ájurvédských textech je dokonce známá pod přízviskem „elixír života“. Pozitivní působení má tulsi na naše srdce, které podporuje v normálním zdravém fungování. Tulsi BIO napomáhá normálnímu zvládání stresových situací. Neopomenutelné jsou posilující účinky bazalky posvátné na náš dýchací systém. Normalizuje ho a ulehčuje vykašlávání.
Tradiční užití:
Jednu čajovou lžičku mletého tulsi BIO rozmícháme ve vodě a vypijeme. Užíváme 3× denně.
TIP na přípravu: Do sklenice s práškem přidáme pouze 2× více vody nežli prášku a rozmícháme na pastu, kterou rozředíme tekutinou – nevznikají hrudky.
Složení: 100% Ocimum sanctum BIO
Upozornění: Neslouží jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte uvedené denní dávkování. Uchovávejte mimo dosah dětí.
Doplněk stravy
**
Blog "FAJNovinky"
Návod k užívání tinktur od bylinkáře Pavla Kadaňky. Návod lze použít i pro dávkování tinktur, které vyrábějí jiní bylináři, například paní Jarmila Podhorná (Naděje) nebo MUDr. Zbynek Mlčoch